Z ostatniej chwili

Prace młodych fotografów

2023-10-23 12:47:16 informacje
img

W miniony piątek odbył się wernisaż wystawy fotografii uczniów kierunku Fotografia i Multimedia Szkoły im. B. Prusa w Częstochowie. Wydarzenie miało miejsce w Galerii ARTFOTO Regionalnego Ośrodka Kultury.

Wystawa to prezentacja 24 najlepszych fotografii wykonanych przez młodzież kształcącą się w zawodzie technik fotografii i multimediów w minionym roku szkolnym. Pokaz nie ma tematu przewodniego – młodzi artyści, wypowiadając się w uniwersalnym języku sztuki, prezentują w indywidualny sposób najbliższe sobie tematy. Odwiedzający wystawę widz ma okazję zetknąć się z różnorodnymi i bardzo odmiennymi obrazami. Równie dowolne i wielorakie są techniki wyrazu artystycznego prezentowane na wystawie, które zamykają się w szerokim pojęciu obrazu fotograficznego /graficznego.

Wśród prezentowanych prac można odnaleźć zdjęcia portretowe (Roksana Stochel, Nikola Bubak, Natalia Pijet, Mikołaj Krygier), jak i ujęcia fauny i flory (Sara Bajor, Piotr Adamus, Bernadeta Musiał).  Na podkreślenie zasługują również  fotografie minimalistyczne, w których oszczędność formy potęguje skupienie uwagi widza (Wiktoria Rakocz, Ewelina Lech, Alicja Zawadzka, Jakub Piątek). Natomiast podziwiając prace koncepcyjne, odbiorca wchodzi w zupełnie inny świat – autorzy, wykorzystując techniki graficzne, prezentują w nich idee i tematy ważne dla siebie (Daria Kijanka, Katarzyna Zdrach, Maja Czerwińska).

Fot. Kamil Pawlik i Sławomir Jodłowski / Fb Szkoły im. B. Prusa

Page generated in 0.0207 seconds.