Z ostatniej chwili

Pracownicy ZGM pomogli św. Mikołajowi

2022-12-08 11:13:13 informacje
img

Inicjatywa polega na przekazaniu prezentów dzieciom, które wcześniej napisały listy do Mikołaja. Przedświąteczna akcja ma kilkuletnią tradycję. Paczki wręczono w Konduktorowni – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie kolejny  raz  postanowił spełnić marzenia dzieci. Prezenty dla najmłodszych mieszkanek i mieszkańców z zasobów komunalnych kupili pracownicy miejskiej spółki.

Przedświątecznej imprezie towarzyszyły warsztaty plastyczne przygotowane przez Dinę Lewandowską z fundacji Adullam. Podczas zajęć dzieci wykonywały ozdoby – mikołajki i łańcuchy choinkowe.

Mikołajkowe prezenty przekazano 5 grudnia. W akcję wręczania prezentów zaangażował się także prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który dziękował wszystkim za stworzenie świątecznej atmosfery.

– Nasi pracownicy wspierają tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na świąteczne podarunki, bo już przygotowanie świąt jest dla nich sporym wyzwaniem. Wiemy, że sytuacja w kraju pogorszyła los tych, którym już wcześniej nie było lekko, dlatego takie akcje wydają się tym bardziej cenne i niezwykle potrzebne – podkreślał prezes zarządu ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie Paweł Konieczny. 

W paczkach, które otrzymały maluchy, znalazły się m.in. zabawki, gry, pluszaki, książeczki oraz słodycze.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0166 seconds.