Z ostatniej chwili

Prawie 200 gramów marihuany ukryte w stodole

2018-09-24 10:32:16 informacje
img

Częstochowscy policjanci zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Śledczy znaleźli u niego na posesji blisko 200 g zielonego suszu i 4 krzewy konopi indyjskich - informuje częstochowska Policja.
W czwartek 20 września policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu postanowili sprawdzić informację, z której wynikało, że w gminie Panki (pow. kłobucki) znajduje się leśna uprawa konopi indyjskich. Jak ustalili śledczy, związek z tym procederem miał mieć 28-latek mieszkający w pobliżu. Kiedy wkroczyli do niego na posesję, okazało się, że ich przypuszczenia są słuszne. W stodole ukryte było pudełko z zielonym suszem. Testy wykonane przez policjantów wskazały, że to marihuana. W toku wykonywanych czynności śledczy znaleźli też 4 krzewy konopi indyjskich. 3 z nich rosły w pobliskim lesie, a jeden w domu.
Zatrzymany 28-latek usłyszał już w Prokuraturze Rejonowej w Częstochowie zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i ich uprawy. Został objęty policyjnym dozorem, musi też wpłacić poręczenie majątkowe.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0263 seconds.