Z ostatniej chwili

Prezydent Aleksander Kwaśniewski popiera Marka Balta w wyborach do Parlamentu Europejskiego

2019-05-13 11:14:32 informacje
img

W Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach odbyła się w piątek 10 maja konferencja „Polska w Europie – Europa w Polsce”.

Podczas wydarzenia swoje wyraźne poparcie dla kandydatury obecnego radnego Sejmiku Województwa Śląskiego wyraził prezydent Aleksander Kwaśniewski. 

Polska potrzebuje Europy, Europa potrzebuje Polski. W wyborach 26 maja będziemy rozstrzygać tę sprawę. Wierzę, że wybierzemy takich ludzi, którzy będą budować siłę Polski w Unii Europejskiej, pogłębiać europejską integrację, spowodują, że Europa będzie liczyła się w tej trudnej konkurencji XXI wieku. Marek Balt jest takim właśnie kandydatem, numer dwa na liście Koalicji Europejskiej, młody, ale już doświadczony, energiczny, zdeklarowany Europejczyk, człowiek, który zna sprawy swojego regionu, świetnie zna sprawy Polski i będzie dobrze nas reprezentował w Parlamencie Europejskim. Powtarzam – Marek Balt to świetny wybórmówił prezydent Aleksander Kwaśniewski, zachęcając do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W organizowanym przez Ordynacka, SLD i Pokolenia wydarzeniu udział wzięło ponad 420 osób. W pierwszym panelu, prowadzonym przez Marka Czyża udział wzięli Marta Ostrowska, Jacek Dańczak oraz Jarosław Graziadei-Darmas, którzy rozmawiali o wpływie Unii Europejskiej na polską nauką, podejściu młodzieży do Unii Europejskiej oraz o sytuacji w Wielkiej Brytanii przed i po przystąpieniu Polski do UE.

Marek Balt, kandydat z pozycji nr 2 Koalicji Europejskiej w województwie śląskim opowiedział o roli lewicy w Parlamencie Europejskim oraz o istocie samych wyborów, a także o swoich celach i zamierzeniach. 

Gościem honorowym konferencji był prezydent Aleksander Kwaśniewski, który wygłosił wykład o przyszłości Unii Europejskiej, wielokrotnie podkreślił także, że wejście Polski do Unii było jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. 

- Polska i polska młodzież uczestniczy w programie Erasmus. Tysiące młodych ludzi może studiować za granicą, na całe studia, część studiów czy wymianę semestralną. To jest kapitał, którego nam nikt nie zabierze. Coś, co buduje Polskę. Środki finansowe, współpraca na poziomie samorządowym, to właśnie, że mogliśmy skorzystać z know how w wielu dziedzinach, które ma Unia Europejska - to jest ogromna przewaga, którą daje nam członkostwo w Unii Europejskiej - mówił w Katowicach Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP.

Prezydent poprosił o uczestniczenie w wyborach 26 maja i o głosowanie na Marka Balta - pozycja nr 2 na liście KE!

 

Page generated in 0.0223 seconds.