Z ostatniej chwili

Prezydent Częstochowy przewodniczącym Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy

2019-09-09 15:12:47 informacje
img

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk został wybrany na nowego przewodniczącego Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy.  Wyboru dokonano podczas Walnego Zgromadzenia organizacji, które odbyło się w węgierskim mieście  Szeged - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta Częstochowy.

Spotkanie Zgromadzenia Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy połączone było tradycyjnie z Forum Młodzieży złożonego z przedstawicielek i przedstawicieli nagrodzonych miast.

– Integracja miast europejskich to ogromna wartość – zarówno w ramach członkostwa w Unii, jak i na innych forach – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Takim cennym forum jest Stowarzyszenie Miast Laureatów Nagrody Europy, dzięki któremu Częstochowa – jako jedno z 79 miast – ma swój udział w tej szerokiej integracji, wymianie dobrych praktyk, a zarazem zyskuje szansę na promocję swojego dorobku i atutów daleko poza granicami Polski.

Podczas spotkania w Szeged – obok wyboru nowych władz Stowarzyszenia – odbyła się również debata dotycząca przyszłości miast w kontekście idei ,,smart city”.

Stowarzyszenie Miast Laureatów Nagrody Europy zostało założone w Udine we Włoszech w 1984 roku. Częstochowa wchodzi w jego skład od 1998 roku, w którym – jako pierwsze miasto w Europie Środkowej i Wschodniej – otrzymała właśnie ten najwyższy laur Rady Europy: Prix de l’Europe.  

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0313 seconds.