Z ostatniej chwili

Prezydent apeluje o usunięcie plakatów wyborczych przed listopadowymi świętami

2019-10-30 12:35:16 informacje
img

Komitety mają jeszcze trzy tygodnie na usunięcie plakatów wyborczych z przestrzeni pasów drogowych ulic zarządzanych przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie. Prezydent Częstochowy apeluje, aby zniknęły wcześniej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.   

Część komitetów przystąpiła do zdejmowania materiałów wyborczych tuż po wyborczej niedzieli. Miasto, a zwłaszcza jego centrum,  jest więc już w dużym stopniu oczyszczone ze śladów niedawnej kampanii przed wyborami parlamentarnymi. W wielu miejscach przy częstochowskich drogach plakaty jednak nadal wiszą.

Dlatego prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk apeluje do wszystkich komitetów wyborczych, na których ciąży obowiązek posprzątania, o sprawne ich usunięcie: – Zbliżają się listopadowe święta: najpierw Wszystkich Świętych, później Święto Niepodległości. Dobrze i stosownie byłoby obchodzić je w Częstochowie już bez widocznych śladów kampanii wyborczej w miejskiej przestrzeni. Dlatego bardzo proszę pełnomocników komitetów wyborczych oraz kandydatki i kandydatów, których plakaty jeszcze wiszą, o to, aby – o ile to możliwe - zniknęły one do końca października. Z góry za to dziękuję!

Po wyborach do Sejmu i Senatu RP komitety wyborcze mają - zgodnie z prawem - 30 dni od dnia wyborów na posprzątanie materiałów z przestrzeni publicznej. W tym roku, dzięki wprowadzonym regulacjom, udało się w dużym stopniu uporządkować kwestię wieszania materiałów wyborczych w pasach ulicznych. Służby miejskie sprawowały kontrolę nad wyborczym afiszowaniem, wyłapując przypadki niezgodnego z przyjętymi zasadami prowadzenia kampanii z wykorzystaniem terenów zarządzanych przez Urząd Miasta oraz Miejski Zarząd Dróg i Transportu.

Intencją apelu prezydenta miasta jest szybsze niż przewiduje prawo uprzątnięcie pozostałych jeszcze plakatów, banerów i stojaków wyborczych, aby miasto było przygotowane do zbliżających się listopadowych świąt.

Na zdjęciu: W centrum miasta (ul. Śląska) nie widać już wyborczych plakatów

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta  

Page generated in 0.0179 seconds.