Z ostatniej chwili

Prima na poligonie

2020-05-27 13:24:32 informacje
img

Pies służbowy częstochowskiej Straży Miejskiej Prima przeszedł kolejne szkolenie. Tym razem Prima ćwiczyła na poligonie treningowym Polskiego Związku Miłośników Psa Użytkowego w Hubach - informuje Straż Miejska.
Prima to owczarek belgijski malinois przeszkolony m.in. do wykrywania narkotyków. „Pracuje” w częstochowskiej Straży Miejskiej od grudnia 2015 r. W ostatnich latach Prima była częstym gościem w szkołach i przedszkolach, gdzie odbywały się szkolne prelekcje. Jest pupilem dzieci i młodzieży. Często współpracowała też z częstochowskimi policjantami i innymi służbami w celu wykrywania narkotyków. Wielokrotnie wywąchała różne środki odurzające.
W ostatnich dniach Prima wraz ze swoim przewodnikiem doskonaliła umiejętności na poligonie treningowym Polskiego Związku Miłośników Psa Użytkowego w Hubach. Trenowała na torze przeszkód pod okiem niezwykle doświadczonego szkoleniowca i trenera Dariusza Makowskiego, a także szukała środków odurzających.
Szkolenie w Hubach to kolejny element sukcesywnego podnoszenia umiejętności przez psa służbowego częstochowskiej Straży Miejskiej. W lutym 2020 r. Prima dzięki uprzejmości władz lotniska w Pyrzowicach oraz funkcjonariuszom Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach mogła trenować na lotnisku.
Fot. Materiały częstochowskiej Straży Miejskiej

Page generated in 0.0129 seconds.