Z ostatniej chwili

Prima trenowała w Pyrzowicach

2020-08-26 13:33:18 informacje
img

Prima – pies służbowy częstochowskiej Straży Miejskiej - kolejny raz trenowała na lotnisku w Pyrzowicach. Tym razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej - informuje częstochowska Straż Miejska.

Prima „pracuje” w częstochowskiej Straży Miejskiej od grudnia 2015 r. Specjalizuje się w wykrywaniu narkotyków. Przed epidemią koronawirusa była częstym gościem w szkołach i przedszkolach, gdzie odbywały się szkolne prelekcje. Często współpracuje też z częstochowskimi policjantami i innymi służbami w celu wykrywania narkotyków. Wielokrotnie wywąchała różne środki odurzające.

Aby podnosić umiejętności, częstochowscy strażnicy miejscy często organizują Primie szkolenia. Kilkakrotnie trenowała na lotnisku w Pyrzowicach z funkcjonariuszami i opiekunami psów ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Tym razem wraz ze swoim przewodnikiem pojechała do Pyrzowic na zaproszenie Straży Granicznej. Ze swym opiekunem trenowała wspólnie z psami i przewodnikami psów ze Straży Granicznej.

Była to już kolejna wizyta Primy na lotnisku w Pyrzowicach. Podczas poprzednich szkoleń trenowała na lotnisku w hali cargo, a także w terminalu przylotów.

Fot. Materiały Straży Miejskiej

Page generated in 0.0153 seconds.