Z ostatniej chwili

Proekologiczne ferie online

2021-01-12 11:45:44 informacje
img

Filmy edukacyjne, bajki, wywiady czy konkurs z nagrodami to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczniów, którzy odwiedzą platformę edukacyjną Szkolne Centrum Recyklingu. Na portalu trwają właśnie tegoroczne „ekoferie” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Szkolne Centrum Recyklingu to innowacyjna platforma edukacyjna dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Specjalny portal w jednym miejscu gromadzi wszelkie treści poświęcone zagadnieniu odzyskiwania surowców i materiałów.

- Wszystkie propozycje są tak przemyślane, aby uczyć, bawiąc. Całość jest przystępna dla uczniów w każdym wieku: od przedszkolaków po uczniów szkół ponadpodstawowych. Codziennie dodajemy nowe treści – mówi Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko, która organizuje „ekoferie”.

Konkurs #Ekoferie

Dodatkową motywacją dla uczniów jest konkurs z nagrodami. Zadanie polega na umieszczeniu w komentarzu postu na profilu Szkolne Centrum Recyklingu na Facebooku lub na Instagramie zdjęcia, pracy lub filmiku dokumentującego korzystanie z platformy. Może to być np. malowanka pobrana z sekcji Zagraj, zdjęcie oglądanego filmiku lub bajki. Warunkiem koniecznym jest oznaczenie wpisu hasztagiem #Ekoferie i #szkolnecentrumrecyklingu. Konkurs trwa od 5 do 17 stycznia, a komisja konkursowa przyzna w nim 10 nagród.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Szkolne Centrum Recyklingu oraz na PROFILU na Facebooku.

Page generated in 0.0158 seconds.