Z ostatniej chwili

Projekt Niania - rekrutacja uzupełniająca

2020-09-28 13:09:45 informacje
img

Trwa rekrutacja do 3. edycji projektu „Aktywni rodzice – szczęśliwe dzieci 3”. Dzięki jego realizacji w Żłobku Miejskim „Reksio” powstają dodatkowe miejsca, zatrudnienie znajdują  kolejne nianie, a na rynek pracy mogą powracać kolejni rodzice - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Trzecia edycja projektu zakłada m.in. utworzenie w Żłobku Miejskim „Reksio” dwóch oddziałów dla łącznie 13 maluchów oraz zapewnienie dzieciom opieki – z jednej strony w żłobku, a z drugiej – świadczenia usług opiekuńczych przez nianie dla kolejnych 6 dzieci. Refundacja kosztów zatrudnienia niani dla rodziców powracających do pracy po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym obejmuje 85% wszystkich poniesionych kosztów, przy założeniu, że koszty te wyniosą maksymalnie 4.000 zł. Dofinansowanie można uzyskać na okres 9 miesięcy.

Obecny projekt rozpoczął się w maju 2019 r. i już większość rodzin skorzystało ze wsparcia polegającego na świadczeniu usług opiekuńczych przez nianie w tej edycji projektu (łącznie z niań skorzysta 30 rodzin). Całkowita jego wartość to ponad 2 mln 200 tys. zł. Zdobyte przez miasto europejskie dofinansowanie – po decyzji unijnych instytucji zarządzających – wynosi 1 mln 900 tys. zł.

Zainteresowani rodzice: zarówno opieką nad dzieckiem w żłobku, jak i opieką niani mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej. Liczba wolnych miejsc w żłobku to 13, a w przypadku opieki niani: 6. Rekrutacja trwa do końca września.

Więcej informacji na: http://fe.czestochowa.pl/page/6884,aktywni-rodzice---szczesliwe-dzieci-3.html

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0126 seconds.