Z ostatniej chwili

Promenada im. Kory ma nowy plac zabaw

2021-09-14 14:04:46 informacje
img

O tym, że w obrębie nowej Promenady powinien się pojawić plac zabaw i rekreacji, zadecydowało głosowanie w Budżecie Obywatelskim – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Inwestycja zaczęła się od drobnych prac rozbiórkowych i ziemnych. Na miejscu zamontowano urządzenie wielofunkcyjne do zabawy – ze schodkowym wejściem, linarium, grami logicznymi, ścianką wspinaczkową, drabinką i zjeżdżalnią. Są też trampolina i huśtawki dla dzieci w różnym wieku. Zainstalowano również solidny, betonowy stół do tenisa stołowego. Pod elementami do zabawy ułożono bezpieczną nawierzchnię z gumowych mat przerostowych, a pod stołem do tenisa i w obrębie dojścia – z płytek betonowych. Przyległy teren wyrównano i oczyszczono; założono też trawniki – wysiewne oraz z darni rolowanej. 

Wykonaniem placu zajęła się częstochowska firma Tel-BRUK, a projekt wykonało – także częstochowskie – STUDIO V13. Koszt realizacji to ponad 158 tys. zł. Zadanie pod nazwą „Doposażenie Promenady Śródmiejskiej w urządzenia do rekreacji” zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Powstała na niezagospodarowanym wcześniej przez lata terenie dawnego ,,Węglobloku” Promenada Śródmiejska – druga w Częstochowie po Promenadzie Niemena – została ukończona i oddana do użytku pod koniec zeszłego roku. Jej budowa była okazją do nasadzenia 44 nowych drzew i 1600 krzewów. Centralnym punktem Promenady jest owalny plac otoczony zieloną skarpą. Choć w momencie przekazania do użytku Promenada była wyposażona m.in. w kilkanaście zamocowanych na stałe leżaków oraz 26 ławek wzdłuż traktu spacerowego, od początku było wiadomo, że to miejsce będzie można jeszcze doposażać i modyfikować – np. poprzez pomysły zgłaszane do BO. Nowy plac rekreacyjny był zwycięskim zadaniem Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Trzech Wieszczów. 

Fot. Łukasz Kolewiński  / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0162 seconds.