Z ostatniej chwili

Promotorzy Częstochowy

2020-08-31 15:40:03 informacje
img

Podczas koncertu z okazji Dni Częstochowy wręczono 29 sierpnia wyróżnienia „Promotor Częstochowy”, których celem jest uhonorowanie osób i instytucji promujących nasze miasto, budujących jego silną markę i dzięki podkreślaniu jego wyjątkowości sprawiających, że jest pozytywnie rozpoznawalne - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W poprzednich latach wyróżnienia wręczano w maju, podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, jednak w tym roku z powodu epidemii organizacja tego wydarzenia nie była możliwa.

Statuetkę w kategorii KULTURA otrzymał Ireneusz Kozera, w kategorii MEDIA - Leszek Pilichowski, a w kategorii BIZNES - Stoelzle Częstochowa. Wyróżnienia wręczyli wspólnie w Filharmonii Częstochowskiej prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny.

*Ireneusz Kozera działalność organizacyjną i animacyjną w sferze kultury rozpoczął podczas studiów w Wyższej Szkole Nauczycielskiej (później Wyższej Szkole Pedagogicznej) w Częstochowie. Jego zaangażowanie w budowanie kultury akademickiej zaowocowało otwarciem klubu studenckiego „Tunel”, wieloma wystawami plastycznymi, koncertami, pierwszymi juwenaliami. Po studiach i kilkuletnim okresie pracy pedagogicznej, w 1986 r. został dyrektorem Państwowej Filharmonii w Częstochowie. Był inicjatorem powstania i przez 12 lat prezesem lokalnego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych. Później pracował jako główny specjalista ds. promocji w Teatrze im. Adama Mickiewicza, był dyrektorem Akademickiego Centrum Kultury Politechniki Częstochowskiej, pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta, a po reorganizacji Urzędu - Naczelnika Wydziału Kultury i Promocji oraz Naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Sportu. Od listopada 2011 r. do sierpnia 2012 r. p.o. Dyrektor, a od września 2012 r. Dyrektor Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Wśród przedsięwzięć powstałych z inicjatywy lub przy wsparciu Ireneusza Kozery są m.in. Fundacja „Śpiew i Taniec Ludowy” wspierająca działalność Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”; Święto Muzyki; Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana; Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Hot Jazz Spring”, Częstochowskie Spotkania Gitarowe; Konkurs Rozrywkowej Muzyki Akordeonowej; Częstochowską Noc Kulturalną; Festiwal Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik; Konkurs Wokalny im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków; Dni Jazzowo-Bluesowe - projekty te wpisały się do kalendarza wydarzeń artystycznych o dużym znaczeniu nie tylko dla Częstochowy, ale również w wymiarze ogólnopolskim i międzynarodowym.

*Leszek Pilichowski - częstochowianin, fotograf, fotoreporter, obecnie tzw. freelancer. Swoją przygodę z fotografią prasową rozpoczął ponad 30 lat temu. Laureat I Nagrody w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej. Przez Prezydenta Miasta Częstochowy uhonorowany Medalem „Merentibus”. Autor zdjęć do albumu „Chasydzi lelowscy. Spotkania w drodze” - publikacji będącej owocem kilkuletniego dokumentowania tradycyjnych pielgrzymek Chasydów z całego świata do grobu Rabina Dawida Bidermana w Lelowie. Współtwórca wielu wydawnictw albumowych oraz folderów turystycznych. Autor zdjęć do publikacji reklamowych i kalendarzowych, m.in. do jubileuszowego kalendarza Five O’Clock Orchestra. Jego zdjęcia trafiły także na okładki kilku wydawnictw książkowych, były i są publikowane w wielu tytułach prasowych: miesięcznikach, tygodnikach i dziennikach. Ma na swoim koncie kilkanaście indywidualnych wystaw w Polsce, m.in. w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz za granicą – swoje zdjęcia zaprezentował m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Fotograficznym „Salve Mater” w Belgii. Uczestnik kilkunastu zbiorowych wystaw krajowych i zagranicznych oraz wielu konkursach fotograficznych, w których jego zdjęcia są wyróżniane i nagradzane.

*Stoelzle - największy z 6 zakładów należących do austriackiej Stoelzle Glass Group. Firma dostarcza na rynek wysokiej jakości, prestiżowe opakowania szklane dla największych światowych marek z branży farmaceutycznej, spirytusowej i spożywczej, m.in. Cirock, Johny Walker, Belvedere, Stock, L’Oreal, Yves Rocher. Oferuje również zaawansowane, najlepszej jakości usługi dekorowania szkła, a w zaawansowanym procesie produkcji i dekoracji stawia na ekologię - zmniejszenie zużycia energii i emisji dwutlenku węgla. W produkcji szkła korzysta z materiałów pochodzących z recyklingu (przy produkcji szkła bursztynowego i zielonego), a w procesie dekoracji od wielu lat używa farb wolnych od metali ciężkich. Obecnie zatrudnia ponad 1000 osób, co czyni firmę jednym z czołowych pracodawców w regionie. Angażuje się w inicjatywy społeczne i wspiera sport, zwłaszcza młodzieżowy. Od 2018 r. sponsor tytularnym AZS 2020 Częstochowa, mistrza i wicemistrza Polski formacji młodzieżowych. Ponadto - Złoty Sponsor ekstraklasowego Rakowa Częstochowa i Włókniarza Częstochowa. W 2019 r. sponsor głównym ogólnopolskiej akcji „Polowanie na Smoka” i „Świątecznego Grania z Kubą”. Stale współpracuje z Fundacją „Zdążyć z Pomocą”, Hospicjum Dziecięcym w Częstochowie i wieloma innymi miejskimi organizacjami pożytku publicznego oraz  lokalnymi szkołami. Na terenie firmy organizowane są „Dni krwiodawstwa”.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0143 seconds.