Z ostatniej chwili

Przebudowa linii tramwajowej - utrudnienia w alejach Niepodległości i Wolności

2021-02-14 13:14:11 informacje
img

Od 15 lutego nowe utrudnienia związane z remontem mostu nad Stradomką pod torowiskiem tramwajowym pojawią się w alei Niepodległości na odcinku między rondem Mickiewicza a ulicą Bór. We wtorek 16 lutego ma się rozpocząć przebudowa torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu alei Wolności, ulic Orzechowskiego i Sobieskiego. Wlot i wylot skrzyżowania od strony dworca PKS będzie zamknięty dla ruchu.      
Miejski Zarząd Dróg i Transportu poinformował, że od poniedziałku 15 lutego wystąpią utrudnienia w ruchu w alei Niepodległości na odcinku od ronda Mickiewicza do ul. Bór. Są spowodowane rozpoczęciem prac remontowych mostu pod torowiskiem tramwajowym nad Stradomką. 
We wtorek 16 lutego konsorcjum NDI rozpocznie kolejny etap przebudowy torowiska tramwajowego, tym razem na skrzyżowaniu alei Wolności, ul. Orzechowskiego, ul. Sobieskiego. Wschodni wylot i wylot ze skrzyżowania (od strony dworca PKS) będzie zamknięty dla ruchu przez ok. 3 tygodnie. Mieszkańcy, pracownicy i podróżni będą mogli czasowo korzystać z wjazdu i wyjazdu przez skrzyżowanie przy pl. Rady Europy.
Należy liczyć się także z dłuższymi czasami oczekiwania na przejazd na całej długości al.  Wolności. Zamiast tramwajów nadal będą kursować autobusy. MZDiT prosi o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie dokonywanych zmian w organizacji ruchu oraz przy placu Rady Europy. Przypomina także, że przebudowa skrzyżowania al. Kościuszki – ul. Jasnogórska będzie kontynuowana jeszcze przez ok. 2 tygodnie z wieloetapowymi zmianami w organizacji ruchu.

Page generated in 0.0148 seconds.