Z ostatniej chwili

Przebudują ul. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i fragment al. Pokoju

2018-10-18 16:57:53 informacje
img

Przebudowa ul. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i fragmentu al. Pokoju - inwestycja zlecona przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu - ma się zakończyć jeszcze w listopadzie tego roku - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.    
Na ul. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej zakres robót obejmie m.in.: rozbiórkę nawierzchni betonowej i bitumicznej, nawierzchni z kostki brukowej oraz krawężnika i rabatki. Urządzenia wodno-kanalizacyjne przejdą regulację wysokościową. Koryto drogi będzie poszerzone do 5 m. Ułożone zostaną krawężniki na ławie betonowej, a chodniki na dojściach do klatek schodowych budynków – przełożone. Zakres prac obejmuje też wykonanie 4 wpustów ulicznych oraz przestawienie 2 słupów oświetlenia ulicznego.
Przy al. Pokoju na wysokości numerów 2, 4, 6 i 8 prace rozpoczną się od inwentaryzacji stanu istniejącego, ustalenia profilu podłużnego ulicy i przebiegu krawężnika. Obecna nawierzchnia z kostki brukowej, krawężnik oraz rabatka i podsypka piaskowa będą rozebrane. Po wyprofilowaniu i przygotowaniu podłoża pod jezdnię i chodnik oraz wzmocnieniu istniejącej podbudowy, ułożone zostaną: krawężnik, rabatka oraz nawierzchnia z warstwy ścieralnej betonu asfaltowego. W planie inwestycji jest też wykonanie 2 studni i przykanalików z rur PVC oraz cieku ulicznego z kostki brukowej.
Zarówno na ul. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, jak i przy al. Pokoju wykonawca zajmie się też organizacją ruchu na czas prowadzenia robót.  
Wszystkie te prace, których finał przewidziano na połowę listopada, zostaną zrealizowane przez wyłonioną w przetargu firmę BITUM Sp. z o.o. z Lublińca. Koszt robót to niecałe 770 tys. zł.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0384 seconds.