Z ostatniej chwili

Przeciw koronawirusowi

2020-03-11 11:40:23 informacje
img

Wszystkie placówki oświatowe oraz szkoły wyższe będą od poniedziałku zamknięte na dwa tygodnie - ogłosił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej po godz. 10.00. Ma to związek z zachorowaniami wywołanymi przez koronawirus w Polsce. 

Już od jutra przedszkola i szkoły nie będą jednak dostępne do działań edukacyjnych

Decyzja o 14 dniach zawieszenia nie wpływa na terminarz obecnego roku szkolnego, przeprowadzania egzaminów.

Nauczyciele będą w gotowości do pracy, ale nie będziemy wymagali, aby przychodzili do pracy. Zgodnie z Kodeksem Pracy za ten okres będą mieli wynagrodzenie  - mówiono na konferencji, dodając, że nauczyciele powinni pomagać uczniom za pomocą platform e-learnigowych.

Podjęto też decyzję o zamknięciu żłobków i klubów dziecięcych.

Specustawa wprowadziła dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Nie jest wymagane oświadczenie lekarskie. Wystarczy oświadczenie, które znajduje się na stronie ministerstwa. Zasiłek opiekuńczy należy się zarówno mamie jak i tacie. Będzie wypłacany jednak tylko jednej osobie i będzie wypłacany z budżetu państwa.

Zajęcia dydaktyczne na wyższych uczelniach zostaną zawieszone do 25 marca. Władze powinny zapewnić możliwość odbywania zajęć online 

Rząd zdecydował o zawieszeniu funkcjonowania teatrów, oper, filharmonii, a także kin i sieci kinowych.  Nie ma planu zamknięcia sanatoriów, gdyż warunki w nich są bezpieczne dla seniorów

Page generated in 0.0192 seconds.