Z ostatniej chwili

Przed sąd za ucieczkę przed pościgiem policji

2021-08-18 14:48:44 informacje
img

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Kamilowi M., dotyczący ucieczki przed pościgiem Policji, czynnej napaści na policjantów oraz zniszczenia radiowozów.
Jak informuje rzecznik prasowy  prok. Tomasz Ozimek, w toku śledztwa ustalono, że w nocy z 7 na 8 maja 2021 r. partol Policji zauważył na ul. Sobieskiego w Częstochowie samochód marki Peugeot, który poruszał się w podejrzany sposób, zmieniając tempo jazdy i przekraczając linie ciągłe. W związku z tym policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli, włączając przy tym sygnał świetlny oraz dźwiękowy. Początkowo samochód zaczął zwalniać, jednak po chwili przyspieszył i zaczął uciekać przed Policją. 
Kierujący pojazdem podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń drogowych, m.in. kierując pojazdem w przeciwnym kierunku do pasa ruchu, zjeżdżał na chodniki i przekraczał środkową oś jedni, czym powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Ponadto kierujący peugeotem, starając się uniemożliwić pościg, wielokrotnie celowo uderzał w radiowóz. Z uwagi na kilka bezskutecznych prób zatrzymania pojazdu, funkcjonariusze użyli broni palnej, by go unieruchomić. Na skutek uderzenia radiowozem w tylny zderzak peugeota, obrócił się on wokół własnej osi i uderzył w drzewo, co spowodowało zatrzymanie.
Kierujący pojazdem, którym okazał się 26-letni Kamil M., po wyjściu z auta podjął próbę ucieczki pieszo przed policjantami, jednakże został zatrzymany i obezwładniony.  
W trakcie postępowania stwierdzono, że w dniu zdarzenia Kamil M. znajdował się w stanie po użyciu tzw. dopalacza. Ponadto oszacowano wartość szkód spowodowanych w radiowozach na kwotę około 85.000 zł.   
W śledztwie prokurator przedstawił Kamilowi M. zarzut czynnej napaści na policjantów, spowodowania u nich obrażeń w postaci stłuczeń różnych części ciała, zniszczenia radiowozów oraz ucieczki przed pościgiem prowadzonym przez Policję. Dodatkowo prokurator zarzucił mu posiadanie narkotyku - ecstasy i udzielanie takiej substancji innej osobie. Przesłuchany przez prokuratora Kamil M. przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.
Kamil M. był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie. 
Za zarzucane oskarżonemu przestępstwa grozi do 10 lat  pozbawienia wolności.

Page generated in 0.0167 seconds.