Z ostatniej chwili

Przed sąd za usiłowanie rozboju na parkingu supermarketu

2018-05-09 12:54:29 informacje
img

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu Grzegorzowi G., dotyczący usiłowania rozboju na parkingu supermarketu - informuje prok. Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.
W toku śledztwa ustalono, że 9 grudnia 2017 r. około godz. 18.00 Klaudia S. przyjechała samochodem marki Audi na zakupy do supermarketu, znajdującego się w Częstochowie przy ul. Drogowców. Po dokonaniu zakupów wsiadła do pojazdu i włączyła silnik. W tym momencie do samochodu wszedł mężczyzna i usiadł na tylnej kanapie. Sprawca zażądał od Klaudii S., aby odjechała z parkingu, gdyż zamierza ukraść jej samochód. Pokrzywdzona otworzyła drzwi i zaczęła wzywać pomocy, głośno krzycząc oraz naciskając klakson. Wtedy mężczyzna uderzył ją pięścią w głowę i próbował wyrwać kluczyk ze stacyjki.
Po chwili Klaudia S. wyjęła kluczyk i wybiegła z pojazdu. Zdarzenie zauważyły dwie kobiety i mężczyznę. Próbowali zatrzymać napastnika, sprawca wyrwał się jednak osobom próbującym pomóc pokrzywdzonej i uciekł w kierunku pobliskich punktów usługowych.
Przybyły na miejsce po kilku minutach patrol Policji zauważył sprawcę na stacji paliw. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie rozpoznany przez pokrzywdzoną. W wyniku przeszukania ujawniono przy nim dwa noże i śrubokręt oraz 0,5 grama tzw. dopalaczy. Sprawcą okazał 43-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju Grzegorz G.
Prokurator przedstawił Grzegorzowi G. zarzut usiłowania rozboju na osobie Klaudii S. Przesłuchany przez prokuratora Grzegorz G. nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i odmówił złożenia wyjaśnień. Stwierdził jedynie, że ze zdarzeniem nie ma nic wspólnego, a na stację paliw przyszedł, aby kupić olej do samochodu.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Grzegorz G. był w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Zakład karny opuścił w lipcu 2016 r. po odbyciu kary 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Za zarzucane mu przestępstwo grozi  od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na popełnienie przez Grzegorza G. przestępstwa w warunkach recydywy sąd może wymierzyć mu karę w wysokości do 15 lat pozbawienia wolności.

Page generated in 0.0399 seconds.