Z ostatniej chwili

Przedszkola realizują wytyczne GUS przed wznowieniem działalności

2020-05-08 12:27:26 informacje
img

Miasto przeanalizowało, ile miejsc może być dostępnych w przedszkolach, których organem prowadzącym jest częstochowski samorząd. Wytyczne GIS ograniczają tę liczbę do 2138 - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Biorąc pod uwagę wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z 4.05.2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego w zakresie minimalnej przestrzeni do wypoczynku i zajęć dla dzieci, dyrektorzy przedszkoli oraz szkół z oddziałami przedszkolnymi przekazali informacje o łącznej liczbie 2138 miejsc, jakimi dysponują do 24 maja (ta data na razie określa wprowadzone ograniczenia).
Liczba miejsc wynika z indywidualnych uwarunkowań danej placówki. 
Wydział Edukacji informuje, że dyrektor przedszkola/szkoły po zapewnieniu w placówce bezpiecznej opieki nad dziećmi - zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia oraz procedurą dotyczącą postępowania na wypadek zakażenia koronawirusem - na podstawie złożonego wniosku o wyrażenie zgody na wznowienie działalności i po uzyskaniu takiej zgody organu prowadzącego, będzie uruchamiał przedszkole lub oddział przedszkolny.
Informacje o wznowieniu pracy poszczególnych placówek będzie można uzyskać bezpośrednio w przedszkolu, na jego stronie internetowej oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy.
Do 7 maja jeszcze żadna z placówek nie złożyła wniosku o wznowieniu działalności.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0159 seconds.