Z ostatniej chwili

Przedszkole po termomodernizacji

2019-10-16 12:52:19 informacje
img

Miejskie Przedszkole nr 21 przy ul. Przemysłowej jest już po termomodernizacji. Pracom dociepleniowym towarzyszyło zagospodarowanie terenu przyległego do budynku - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta. 

Na roboty elewacyjne złożyło się docieplenie ścian zewnętrznych płytami styropianowymi i wykończenie tynkiem silikonowym. Wykonano izolację przeciwwilgociową i termiczną ścian piwnicznych i fundamentowych. Zamontowano nowe drzwi zewnętrzne, nowy daszek nad głównym wejściem oraz wejściem od podwórza. Wymieniono także część okien.  

Dach budynku zyskał nowe pokrycia. Strop nad najwyższą kondygnacją w budynku głównym ocieplono. Wykonano też nowe obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe; zamontowano instalację odgromową i uziemienia.   

Zagospodarowano również przyległy teren – budynek otacza opaska, pojawił się nowy chodnik z kostki brukowej oraz plac gospodarczy z miejscem na śmietnik. Podmurówka istniejącego ogrodzenia jest teraz wykończona tynkiem mozaikowym.

Koszt inwestycji, zakończonej z końcem września – obejmujący dokumentację projektową, nadzór autorski, inwestorski i ornitologiczny oraz same roboty budowlane – wyniósł nieco ponad 490 tys. zł.

Obecnie - w ramach projektu kompleksowej termomodernizacji szkół - dofinansowanego z projektu unijnego trwają prace w trzech szkołach: SP 1, SP 32 i SP 41 (w SP 32 można zobaczyć już nową elewację).   

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0157 seconds.