Z ostatniej chwili

Przejęli ponad 0,5 kg amfetaminy

2019-07-17 10:57:26 informacje
img

Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który jechał motocyklem bez tablic rejestracyjnych. Podczas próby uniknięcia kontroli drogowej kierowca doprowadził do kolizji z policyjnym radiowozem. Okazało się, że powodem takiego zachowania był fakt, że motocyklista był nietrzeźwy oraz miał przy sobie ponad 0,5 kg amfetaminy - informuje kłobucka Policja.

W miniona sobotę policjanci z kłobuckiej drogówki patrolowali rejon ul. Szkolnej w Kłobucku. W pewnym momencie zauważyli motocyklistę, którego jednoślad nie miał tablicy rejestracyjnej. Gdy stróże prawa chcieli zatrzymać motocyklistę, ten gwałtownie ruszył i usiłował uniknąć kontroli drogowej. Doprowadził do kolizji z radiowozem, jednak bardzo szybko został zatrzymany przez mundurowych.

Podczas dalszych czynności okazało się, że motocyklista, którym był 34-letni mieszkaniec gminy Kłobuck, miał powód, aby nie spotkać się z policjantami. Zatrzymany był nietrzeźwy, gdyż w jego organizmie znajdowało się ponad 0,5 promila alkoholu. Co więcej, podczas przeszukania przewożonego bagażu, policjanci znaleźli przy nim przedmiot przypominający broń palną i amunicję, a także worek foliowy z białym proszkiem. Po sprawdzeniu substancji policyjnym testerem okazało się, że proszek to amfetamina, której było ponad 0,5 kg.

Sprawę wyjaśniają kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. Mężczyzna usłyszał policyjne zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków oraz nielegalnej broni i amunicji, a także kierowania motocyklem w stanie nietrzeźwości.

W toczącym się postępowaniu powołani zostaną biegli z zakresu toksykologi oraz z zakresu broni i amunicji. Dokładnie określą skład chemiczny zabezpieczonej substancji, a także wypowiedzą się co do zabezpieczonego przedmiotu przypominającego broń i amunicji. Dodatkowo analizie zostanie poddana krew pobrana od zatrzymanego 34-latka.

Podejrzany musi liczyć się z surowymi konsekwencjami swojego zachowania. Prokurator zastosował  wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Za przestępstwa, o które mężczyzna jest podejrzany, grozi kilka lat więzienia.

 

Page generated in 0.0405 seconds.