Z ostatniej chwili

Przemoc to zło, z którym możesz wygrać

2018-12-05 17:39:05 informacje
img

„Przemoc to zło, z którym możesz wygrać” - to tytuł siódmej już konferencji dotyczącej przemocy w rodzinie, której głównym organizatorem był Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Częstochowie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W zorganizowanym 4 grudnia spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele sądownictwa, organizacji pozarządowych, oświaty, pomocy społecznej oraz nauczyciele i młodzież z częstochowskich szkół.
Konferencja wpisywała się w trwające obecnie Częstochowskie Dni Profilaktyki oraz kampanię antyprzemocową.  
W jej programie znalazł się m.in. wykład „Boli nie tylko bicie” Mirosławy Kątnej, psychologa, mediatora, przewodniczącej Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Warszawie. O ochronie praw dziecka w obszarze przestępczości seksualnej i obyczajności mówiła Alina Kula, emerytowany kurator Okręgowy Sądu Okręgowego, z kolei Agata Wierny - pełnomocniczka Prezydenta Miasta Częstochowy ds. Równych Szans przypominała, jak spotkać się w strefie empatii wolnej od stereotypów i przemocy. Efekty swojej działalności przedstawił także Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
W ramach konferencji rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Kochaj, nie bij!”,
Organizatorem spotkania w sali Urzędu Stanu Cywilnego były Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz Urząd Miasta Częstochowy. 
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0399 seconds.