Z ostatniej chwili

Przerwali rajd pirata drogowego

2019-12-30 15:57:57 informacje
img

Policyjna grupa „SPEED” działa na drogach województwa śląskiego od lipca tego roku. I ciągle ma pełne ręce roboty. Tym razem policjanci z Częstochowy wchodzący w skład specgrupy zatrzymali do kontroli 39-latka, który za kierownicą skody na DK nr 1 w Bogusławicach przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 110 km/h - informuje Policja.
Policyjna grupa „SPEED” ma za zadanie przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Liczy ponad 50 policjantów, a w jej skład wchodzą mundurowi drogówki z komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych Policji, a także stróże prawa z pionów kryminalnych i zwalczających cyberprzestępczość. Formacja rozpoczęła działania na drogach Śląska 19 lipca 2019 r. decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. 
Tym razem policjanci specgrupy z Częstochowy udaremnili dalszą jazdę kierującego osobową skodą, który przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 113 km/h. W sobotę na Drodze Krajowej nr 1 na terenie Bogusławic stróże prawa poruszający się nieoznakowanym radiowozem zauważyli szybko poruszający się samochód. Jego kierujący znacznie przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość, która była ograniczona do 60 km/h. Policjanci ruszyli za skodą i dokonali pomiaru jej prędkości. Okazało się, że 39-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego rozpędził się aż do 173 km/h. Chwilę później stał już na poboczu i rozmawiał z mundurowymi. Kontrola drogowa zakończyła się 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi, które wpłynęły na konto pirata drogowego.

Page generated in 0.0197 seconds.