Z ostatniej chwili

Przeszło 94 tys. papierosów i tytoń bez akcyzy

2019-01-18 17:44:26 informacje
img

Przeszło 94 tys. papierosów i ponad 3 kg tytoniu bez akcyzy przechwycili częstochowscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej. Śledczy zatrzymali 40-latka podejrzanego o posiadanie i przewożenie tych wyrobów. Straty Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na 82 tys. zł - informuje częstochowska Policja.
Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie trafili wczoraj, w czwartek 17 stycznia na trop dużej partii „lewych” papierosów. Po południu postanowili sprawdzić zebrane do tej pory informacje. Część wyrobów tytoniowych policjanci znaleźli w samochodzie 40-latka, a część w pomieszczeniach garażowych.
Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 94 tys. papierosów i przeszło 3 kg tytoniu. Szacuje się, że Skarb Państwa mógł stracić w tym przypadku 82 tys. zł.
Podejrzany o posiadanie nielegalnych wyrobów 40-latek został zatrzymany. Usłyszał  zarzuty przewożenia i przechowywania papierosów i tytoniu bez akcyzy. O jego dalszym losie zadecydują prokurator i sąd.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0293 seconds.