Z ostatniej chwili

Przetarg na 700 m nowego chodnika na Mirowskiej

2018-05-08 10:37:15 informacje
img

Nowy chodnik powstanie na odcinku ul. Mirowskiej od ul. Morenowej do ul. Filtrowej w ramach miejskich środków z Budżetu Obywatelskiego. Miejski Zarząd Dróg i Transportu rozpisał przetarg na to zadanie. Całość powinna być gotowa z końcem lipca - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Nowy chodnik pojawi się po południowej stronie ulicy. Inwestycja będzie przebiegać na terenie zwartej zabudowy mieszkaniowej. Chodnik będzie miał szerokość 2,5 m (z miejscowymi zawężeniami do około 1,70 m w rejonie jednej z posesji), a jego długość wyniesie około 690 m.   
Po wyłonieniu wykonawcy prace zaczną się od rozbiórki nawierzchni z płytek betonowych i kostki brukowej, a także krawężnika, rabatki i podsypki piaskowej oraz nawierzchni asfaltowej na zjazdach. Podłoże zostanie zagęszczone i wyprofilowane; powstanie podbudowa kamienna na zjazdach oraz na chodniku. Następnie ułożone zostaną nawierzchnia z kostki brukowej, krawężnik oraz rabatka. Urządzenia wodociągowo-kanalizacyjne przejdą regulację wysokościową; będzie też wykonany remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej przy krawężniku. Projektowana przebudowa nie zmieni istniejącej lokalizacji zjazdów.
Oferty w przetargu można składać do 10 maja, natomiast przewidywany termin zakończenia całości robót to 30 lipca.
Ze szczegółami dokumentacji przetargowej można się zapoznać na stronie MZDiT: http://mzd.czest.pl/przetargi/aktualne-przetargi-ogloszone/3025-budowa-chodnika-ul-mirowska-i-etap-bo

Page generated in 0.0305 seconds.