Z ostatniej chwili

Przewoził kradzione artykuły higieniczne

2020-09-28 10:41:36 informacje
img

Policjanci z komendy w Kłobucku na podstawie informacji przekazanej przez jedną z firm detektywistycznych z Warszawy zatrzymali mieszkańca powiatu częstochowskiego i odzyskali przewożony przez niego towar, który pochodził z kradzieży. Jak się okazało, 29-latek od marca nabywał uprzednio skradzione artykuły higieniczne, których łączna wartość wyniosła ponad 300 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa mienia o znacznej wartości. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Oficer dyżurny komendy w Kłobucku otrzymał zgłoszenie od przedstawiciela jednej z firm detektywistycznych z Warszawy, z którego wynikało, że drogami powiatu kłobuckiego przejeżdża właśnie pojazd dostawczy, którego kierowca ma „na pace” towar pochodzący z przestępstwa. Policjanci drogówki po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali do kontroli wskazany samochód dostawczy. Jak się okazało, znajdowały się w nim artykuły higieniczne, takie jak pasty do zębów oraz płyny do płukania ust, wcześniej skradzione z jednej z fabryk z województwa dolnośląskiego.

Zatrzymany kierowca dostawczego fiata to 29-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który pochodzący z kradzieży towar nabywał od marca. Podejrzany usłyszał zarzut paserstwa artykułów chemicznych o łącznej wartości ponad 307 tys. zł. Prokurator wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecydują prokurator oraz sąd.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0178 seconds.