Z ostatniej chwili

Przybywa zaszczepionych dzięki punktowi w Galerii Jurajskiej. Dziś szczepienie młodzieży

2021-07-30 12:49:22 informacje
img

W Częstochowie przybywa zaszczepionych, m.in. dzięki działającemu od niedawna w Galerii Jurajskiej punktowi. Od jego otwarcia 10 dni temu zaczepiono tu już blisko 1500 osób. Rośnie także liczba dziennych szczepień. Dziś, 30 lipca, w godzinach od 16.00 do 18.00 w punkcie preparat będzie podawany nastolatkom w wieku od 12 do 15 r.ż.

W Częstochowie w pełni zaszczepiona jest już niemal połowa mieszkańców. Miasto zajmuje obecnie 37. pozycję w rankingu szczepień we wszystkich powiatach woj. śląskiego. Od ponad 10 dni w akcji #SZCZEPIMYSIĘ pomaga także nowy punkt otwarty w Galerii Jurajskiej. Z dnia na dzień cieszy się on coraz większą popularnością wśród mieszkańców.

Już pierwszego dnia jego działalności zaszczepiono tutaj aż 132 osoby. W kolejnych dniach punkt przyjmował średnio 100 osób dziennie, szczepiąc wszystkimi rodzajami szczepionek. Zaledwie po tygodniu liczba dziennych szczepień uległa tu podwojeniu. - Dziś każdego dnia punkt odwiedza prawie 200 osób, co jest wynikiem zadowalającym, dającym wiele nadziei – informuje Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej. –  Od początku działalności miejsca w centrum handlowym zaszczepiono już blisko 1500  mieszkańców regionu, wśród których byli częstochowianie, ale także osoby przyjezdne z ościennych powiatów, a nawet województw. Działalność punktu nabiera więc tempa, co widać zarówno po liczbie osób zgłaszających się, jak i po liczbie telefonów i zapytań – dodaje.

Każdego dnia punkt w Galerii Jurajskiej jest w stanie szczepić 500 osób. Obecnie dostępne są w nim wszystkie szczepionki tj. jednodawkowa Johnson&Johnson i dwudawkowe: Pfizer, AstraZeneca i Moderna. Na miejscu można przyjąć zarówno pierwszą dawkę, jak i drugą. W Galerii Jurajskiej mogą się szczepić zarówno osoby, które ukończyły 18 r.ż., jak również dzieci i młodzież powyżej 12 r.ż. W przypadku młodzieży pomiędzy 12 a 16 r. konieczne jest natomiast wcześniejsze umówienie wizyty. Punkt zlokalizowany jest na II piętrze galerii.  

- Punkt powstał, aby jeszcze bardziej ułatwić mieszkańcom regionu dotarcie na szczepienie, zwłaszcza przyjezdnym. Centrum handlowe pod tym względem jest idealne, chociażby ze względu na parking. Do tego jest to miejsce, które każdy zna, do którego łatwo dojechać, które nie kojarzy się jednoznacznie z przychodnią czy szpitalem, co dla wielu osób może być istotne – mówi Łukasz Ignacyk, prezes zarządu firmy Gremedig, która koordynuje akcję szczepień w Jurajskiej.

O tym, jak łatwo można zaszczepić się w punkcie, może się przekonać każdy. - Procedura jest tutaj absolutnie uproszczona. Nie trzeba się wcześniej umawiać ani rejestrować. Do punktu można przyjść spontanicznie i przy okazji wizyty w galerii. Zainteresowani szczepieniem muszą mieć przy sobie tylko dokument tożsamości i na miejscu wypełnić obowiązkowy formularz kwalifikacyjny – dodaje.

 Z tej uproszczonej procedury może skorzystać także młodzież.Dziś, w piątek 30.07 w godz. od 16.00 do 18.00 w punkcie szczepione będą osoby w wieku od 12 do 15 r.ż. 

Punkt szczepień działa w godzinach otwarcia Galerii Jurajskiej.

Page generated in 0.0161 seconds.