Z ostatniej chwili

Przygody nastolatki z przełomu lat 60. i 70.

2023-11-21 11:40:45 informacje
img

Aleksander Cieślak, nauczyciel mnóstwa uczennic i uczniów częstochowskich szkół średnich, opiekun stron absolwentów II i IV LO, tworzy także książki. Poza pracami o historii częstochowskiego szkolnictwa ma w dorobku zbiór opowiadań oraz dwie powieści. Najnowsza nosi tytuł "Panna z pierwszej licealnej", jest o nastolatce z przełomu lat 60. i 70. XX wieku, wkraczającej w dorosłość. Grzecznej, choć można powiedzieć, że niezłe z niej ziółko.

Bohaterka, Monika, pojawiła się już w poprzedniej powieści A. Cieślaka, w "Siódmoklasiście". Tu rozpoczyna nowy etap - wejścia w świat licealistów. Nie najłatwiejszego czasu poszukiwania własnej tożsamości, borykania się z codziennymi problemami.

Książki wydawane przez niezbyt duże wydawnictwa trudno dziś kupić, warto więc wiedzieć, że ta właśnie - jest do zdobycia w salonie fotograficznym w III Alei.

Natomiast w najbliższą  środę  22 listopada o godz. 17.00 w sali Ratusza Miejskiego odbędzie się wieczór autorski poświęcony tej powieści. Autor zaprasza wszystkich znajomych, kolegów i koleżanki, przyjaciół, absolwentów i sympatyków czytania książek.

Fot. Lesław Mikołaj Ataniel

Page generated in 0.016 seconds.