Z ostatniej chwili

Puchar dla „Żeroma”

2020-09-02 15:46:17 informacje
img

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego odebrał puchar za zwycięstwo w Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w ramach IV Częstochowskich Targów Szkolnych Zawodowiec/Invest In Częstochowa 2020. Teraz jeden z uczestników rozgrywek będzie grał w słynnym Liverpoolu - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Puchar przechodni, który do czasu następnej edycji zmagań będzie prezentowany w „Żeromskim”, wręczył zwycięskiej drużynie 1 września prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

I edycja Turnieju Piłki Nożnej wiosennych Mistrzostw Szkół Technicznych  i Branżowych – Zawodowiec odbyła się 4 i 5 marca w Hali Sportowej Częstochowa. Drużyny walczyły o puchar przechodni, który do następnej edycji będzie prezentowany w murach zwycięskiej szkoły.

W turnieju uczestniczyło 11 reprezentacji. W pierwszym dniu drużyny rozlosowane na dwie grupy rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym”.  

Zwycięzcą rozgrywek została drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego, przed Technicznymi Zakładami Naukowymi i Zespołem Szkół Ekonomicznych.

- Jednym z uczestników turnieju był Mateusz Musiałowski, uczeń klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego – mówi Krzysztof Kościański, opiekun drużyny.  - Mateusz jest młodzieżowym reprezentantem Polski w piłce nożnej, a niedawno został zawodnikiem słynnego Liverpool FC. Jak donoszą media, zaangażowanym w jego sprowadzenie do Anglii był trener pierwszej drużyny Jürgen Klopp. Jest to doskonały przykład, że turniej stał na wysokim poziomie. Oczekiwania rosną, ciekawe kto wystąpi w II edycji…  

Uroczystość, w pełnym reżimie sanitarnym, odbyła się w siedzibie ZSTiO przy al. Niepodległości. Wcześniejsze wręczenie pucharu przechodniego było niemożliwe ze względu na wybuch pandemii koronawirusa. 

Klasyfikacja końcowa:

1. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego

2. Techniczne Zakłady Naukowe

3. Zespół Szkół Ekonomicznych

4. Zespół Szkół Technicznych

5. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego

6. Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego

7-11: Zespół Szkół im. Władysława Reymonta, Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych, Zespół Szkół im. Bolesława Prusa, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół im. gen. Władysława Andersa

Arbitrem zawodów był Hubert Jary.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0145 seconds.