Z ostatniej chwili

Quebonafide przyjeżdża jednak do Częstochowy!

2018-05-08 15:39:26 informacje
img

O tym, że częstochowianie do ostatniej chwili walczyli w plebiscycie Red Bulla, gdzie ma przyjechać na dachu muzycznego autobusu raper Quebonafide, pisaliśmy już. Ostatecznie był remis - i sytuacja stała się trudna, organizatorzy koncertowej trasy założyli bowiem, że trasa będzie liczyła tylko 7 miast, Częstochowa natomiast zajmowała 7. miejsce ex aequo ze Słupskiem.

Oba miasta zdobyły po 28044 głosów, jak jednak sprawdzili organizatorzy - ostatni głos ze Słupska wpłynął sekundę wcześniej. W tej sytuacji zadecydowali, że koncert odbędzie się właśnie w Słupsku.
Częstochowianie nie poddali się jednak. Młodzieżowa Rada Miasta, Częstokocham oraz Aktywna Częstochowa zorganizowali akcję pisania listów, która zakończyła się sukcesem. Podano właśnie, że Quebonafide zawita do Częstochowy.
- (...) niesamowita pasja i oddanie częstochowskich fanów, którzy mimo zakończonego wyścigu miast nadal starali się o koncert Quebonafide, stały się inspiracją do podjęcia przez nas starań o powiększenie trasy koncertowej. My także wierzymy, że rzeczy niemożliwe są po to, aby je osiągnąć. Dlatego mimo trudności logistycznych oraz napiętego kalendarza artysty, finalnie udało się dołączyć ósmy koncert w Częstochowie do trasy Red Bull Music Presents: Quebonafide on Tour. Dziękujemy za wszystkie wiadomości w tej sprawie, które dostaliśmy od częstochowskiej młodzieży. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem mobilizacji, zaangażowania i pasji do muzyki, których są one dowodem. Przynosi nam to ogromną radość z naszych działań i daje siłę na więcej. Do zobaczenia w Częstochowie - napisała Ekipa Red Bulla.
Brawa dla częstochowian za zaangażowanie i dla organizatorów trasy za dobrą decyzję.
Ten koncert na pewno sprawi nam ogromną radość.  

Fot. Pawel Dymanski/Wikipedia

Page generated in 0.0304 seconds.