Z ostatniej chwili

Rada Miasta powołała komisje

2024-05-13 12:00:29 informacje
img

Rada Miasta Częstochowy wybrała 9 maja skład Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, a także powołała 8 innych stałych komisji RM – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej radne i radni wybrali Artura Warzochę, a na wiceprzewodniczącego - Zdzisława Wolskiego. Skład tej "obowiązkowej" komisji uzupełnili: Tomasz Blukacz, Barbara Gieroń, Marcin Korzeniec, Zbigniew Niesmaczny i Krystyna Stefańska.

Przewodniczącym Komisji Skarg, Wniosków i Petycji został Tomasz Blukacz, a wiceprzewodniczącą Karolina Kowalska. W skład tej koisji weszli także: Marcin Biernat, Dariusz Kapinos i Joanna Rekwirewicz.

Na nadzwyczajnej sesji Rada Miasta powołała również 8 stałych komisji RM: Edukacji, Infrastruktury, Klimatu, Kultury, Sportu i Turystyki, Praworządności i Samorządu, Rozwoju Regionalnego i Gospodarki, Skarbu, a także Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Te komisje ukonstytuowały się w następujących składach:

KOMISJA EDUKACJI

1. Dariusz Kapinos – przewodniczący

2. Katarzyna Jastrzębska – wiceprzewodnicząca

3. Łukasz Pabiś

4. Monika Pohorecka

5. Joanna Rekwirewicz

6. Marta Salwierak

7. Krzysztof Świerczyński

8. Sebastian Trzeszkowski

KOMISJA INFRASTRUKTURY

1. Krystyna Stefańska – przewodnicząca

2. Marcin Korzeniec – wiceprzewodniczący

3. Karolina Kowalska

4. Marcin Maranda

5. Beata Struzik

6. Sebastian Trzeszkowski

KOMISJA KLIMATU

1. Piotr Wrona – przewodniczący

2. Beata Struzik – wiceprzewodnicząca

3. Łukasz Banaś

4. Joanna Rekwirewicz

KOMISJA KULTURY, SPORTU I TURYSTYKI

1. Barbara Gieroń – przewodnicząca

2. Marcin Maranda – wiceprzewodniczący

3. Małgorzata Iżyńska

4. Katarzyna Jastrzębska

5. Alan Piotrowski

6. Paweł Ruksza

7. Marta Salwierak

8. Krystyna Stefańska

KOMISJA PRAWORZĄDNOŚCI I SAMORZĄDU

1. Krzysztof Świerczyński – przewodniczący

2. Paweł Ruksza – wiceprzewodniczący

3. Tomasz Blukacz

4. Małgorzata Iżyńska

5. Marcin Maranda

6. Zbigniew Niesmaczny

7. Łukasz Pabiś

8. Zdzisław Wolski

KOMISJA ROZWOJU REGIONALNEGO I GOSPODARKI

1. Marcin Korzeniec 

2. Robert Leciński – wiceprzewodniczący

3. Marcin Biernat – przewodniczący

4. Małgorzata Iżyńska

5. Krystyna Stefańska

6. Piotr Wrona

KOMISJA SKARBU

1. Zbigniew Niesmaczny – przewodniczący

2. Sebastian Trzeszkowski – wiceprzewodniczący

3. Marcin Biernat

4. Robert Leciński

5. Łukasz Pabiś

6. Artur Warzocha

KOMISJA ZDROWIA I POMOCY SPOŁECZNEJ

1. Joanna Rekwirewicz – przewodnicząca

2. Łukasz Pabiś –wiceprzewodniczący

3. Barbara Gieroń

4. Dariusz Kapinos

5. Alan Piotrowski

6. Monika Pohorecka

7. Krzysztof Świerczyński

8. Zdzisław Wolski.

 

Fot. Grzegorz Skowronek (UM)

Page generated in 0.0164 seconds.