Z ostatniej chwili

Radar na Odrzykoniu

2023-11-16 20:36:32 informacje
img

Przy drodze krajowej na Odrzykoniu Generalna Inspekcja Transportu Drogowego zainstalowała radar, mający poprawić bezpieczeństwo. W tym rejonie od wielu lat miały miejsce wypadki i kolizje: doszło m.in. do potrącenia dziecka oraz do śmierci motocyklisty.
Natężenie ruchu samochodowego na tym odcinku drogi krajowej łączącej Olsztyn z Częstochową pozostaje jednym z najwyższych w okolicy. Szczególnie w sezonie letnim, ze względu na rosnącą liczbę kierowców podróżujących w celach turystycznych na Jurę.
* Wypadki i kolizje
Fotoradar stanął na ruchliwej i niebezpiecznej drodze, w obrębie skrzyżowania DK 46 z ulicami Storczykową i Narcyzową. W tej lokalizacji, tuż przy przejściu dla pieszych, w latach 2007-2021 doszło do czterech wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz czterech, w których uczestnicy zostali ciężko ranni. Ponadto odnotowano 55 zdarzeń drogowych, do których dochodziło głównie z powodu niedostosowania prędkości do warunków. Mieszkańcy od lat apelowali o zwiększenie bezpieczeństwa na tej ruchliwej i niebezpiecznej trasie.
* Nowoczesny fotoradar
Zamontowany przez Generalną Inspekcję Transportu Drogowego przy współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Miastem i Gminą Olsztyn fotoradar to najnowszej generacji przyrząd pomiarowy do rejestracji prędkości pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość. Do rejestracji zdjęć stosuje się najwyższej jakości aparaty cyfrowe. Wpływy z mandatów zasilą budżet Skarbu Państwa.

 

Page generated in 0.0164 seconds.