Z ostatniej chwili

Radni Lewicy zachęcają do szczepień

2021-01-11 13:47:12 informacje
img

„Dlaczego będziemy się szczepić przeciw COVID-19…” - taki tytuł nosi apel radnych Lewicy Rady Miasta Częstochowy do częstochowianek i częstochowian. Radni piszą w nim:

„…apelujemy do wszystkich mieszkanek i mieszkańców, niezależnie od ich poglądów i światopoglądu: szczepmy się! Tylko w ten sposób wygramy walkę z tym niewidzialnym wrogiem, który jest nie tylko niebezpieczny dla naszego zdrowia, ale też częściowo paraliżuje nasze codzienne życie, powodując pandemiczne ograniczenia. Wiemy, że wiele osób może mieć obawy i chce szczepić się świadomie. Zachęcamy więc do sięgania po rzetelne informacje, analizy i ekspertyzy dotyczące przetestowanych, zatwierdzonych i dopuszczonych do dystrybucji szczepionek na koronawirusa”. 

- Nie ulegajmy teoriom spiskowym, starajmy się weryfikować wiarygodność oraz źródła informacji, z których korzystamy - apelują radni. - Niestety, są na świecie grupy ludzi, środowiska i politycy, którym zależy na dezinformacji, chaosie i utrzymywaniu nas w stanie epidemicznego zagrożenia oraz zdrowotnego i gospodarczego osłabienia. My jednak ufamy ekspertom, wierzymy medycznym autorytetom i dlatego deklarujemy, że zaszczepimy się w pierwszym możliwym dla nas - samorządowców - terminie.

Radni zapewniają, że cenią sobie osobistą wolność, w tym wolność wyboru. Uważają jednak, że osobista wolność nakłada obowiązek dbania także o osobistą wolność i bezpieczeństwo innych.

- Powszechne szczepienia ocalą życie wielu częstochowianek i częstochowian, zwłaszcza tych, którzy są najbardziej narażeni na ciężki przebieg COVID-19 - m.in. ludziom starszym i przewlekle chorym. Szczepienia pozwolą też na stopniowy powrót do normalności, uratują gospodarkę, a wraz z nią m.in. miejsca pracy w wielu zamrożonych obecnie branżach – przekonują radni. – Tylko nasza zbiorowa odporność umożliwi nam rezygnację z uciążliwych ograniczeń. Jeszcze raz apelujemy więc o solidarność, otwartość i odpowiedzialność za siebie i innych, skorzystajmy z możliwości szczepienia, jak tylko będziemy mogli.

Page generated in 0.016 seconds.