Z ostatniej chwili

Radni obradowali z zachowaniem środków ostrożności

2020-03-27 15:55:12 informacje
img

Przełożona sesja Rady Miasta Częstochowy odbyła się w czwartek 26 marca. W warunkach zaostrzonych środków ostrożności radni zapoznawali się z informacjami o działaniach miasta związanych z koronawirusem, dokonywali zmian w budżecie, zajmowali się miejscowymi planami zagospodarowania oraz systemem gospodarki odpadami.
Sesja wygląda nieco inaczej niż poprzednie. Uczestniczyli w niej tylko radni, prezydent miasta lub jego zastępcy oraz pracownicy Biura Rady Miasta zajmujący się obsługą sesji. Obradujący rozsadzeni byli w bezpiecznej odległości na całej sali, a do ich dyspozycji przygotowano m.in. płyny dezynfekujące i maseczki ochronne. Urzędnicy, którzy mieli  zreferować poszczególne merytoryczne punkty, przedstawić prezentację lub odpowiedzieć na pytania, robili to zdalnie lub byli zapraszani na salę sesyjną indywidualnie.
Sala, a zwłaszcza pulpity i mikrofony zostały wcześniej zdezynfekowane, a wszyscy radni starali się ograniczyć przemieszczanie się po sali do niezbędnego minimum.
Zainteresowani mogli śledzić sesję poprzez relację on-line. Ponieważ  mogły zdarzać się przerwy we właściwym odbiorze transmisji (obciążenie łączy), przebieg sesji można odtworzyć pod linkiem:
https://czestochowa.sesja.pl/2020/03/26/xxvii-zwyczajna-sesja-rady-miasta-czestochowy/

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0137 seconds.