Z ostatniej chwili

Rambo w częstochowskiej Policji

2019-08-16 10:29:15 informacje
img

Od kilku dni służbę w szeregach policyjnych psów patrolowo-tropiących pełni 2-letni owczarek niemiecki o imieniu Rambo. To kolejny już pies służący w częstochowskiej Policji. Jego opiekunem został przewodnik psów tropiących asp. szt. Marek Ładny z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie - informuje częstochowska Policja.

Rambo to 2-letni, czarny, podpalany owczarek niemiecki, który kilka dni temu ukończył szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach dla psów patrolowo-tropiących do działań bez kagańca. Jego opiekunem został asp. szt. Marek Ładny. Funkcjonariusz pełni służbę w Policji już 18 lat. Ma bogate, przeszło 16-letnie doświadczenie jako przewodnik psa służbowego. Policjant zaznaczył, że Rambo to pies z charakterem, jest dynamiczny, bystry i posłuszny.

Rambo wspólnie ze swoim przewodnikiem będzie angażowany do służby patrolowo-interwencyjnej oraz poszukiwania osób zaginionych i sprawców przestępstw. Z pewnością weźmie również udział w zabezpieczaniu niejednej imprezy masowej, a pokaz jego posłuszeństwa będzie atrakcją podczas spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0309 seconds.