Z ostatniej chwili

Remont torowiska

2019-08-27 14:58:02 informacje
img

Trwa gruntowna przebudowa częstochowskiej linii tramwajowej. Obecnie największe postępy widoczne są w południowej części miasta - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W efekcie prac od środowego poranka (28 sierpnia) udrożniony zostanie przejazd przez torowisko poprzez łącznicę przy rakowskiej estakadzie w kierunku Katowic. Dzięki temu możliwy będzie powrót do stałej organizacji ruchu w tym miejscu (przejazd na wprost, skręt w lewo w al. Pokoju oraz w prawo w al. Niepodległości i ul. Jagiellońską), a autobusy komunikacji miejskiej MPK kursujące w ostatnich tygodniach objazdami wrócą na swoje stałe trasy.

W związku z remontem utrzymana zostanie autobusowa komunikacja zastępcza za tramwaj na trasach w całym mieście zgodnie z dotychczasową organizacją.

Standardowo od 1 września cała komunikacja miejska w Częstochowie będzie obsługiwać pasażerów w dni robocze zgodnie z rozkładami funkcjonującymi w okresie trwania roku szkolnego. Przed zaplanowaniem podróży sprawdźmy więc dokładnie godzinę przyjazdu interesującej nas linii.

 

Page generated in 0.0267 seconds.