Z ostatniej chwili

Remonty dróg trwają – mimo wirusa

2020-03-20 13:05:20 informacje
img

Miejski Zarząd Dróg i Transportu koordynuje realizację wszystkich trwających inwestycji – pomimo trudności, z którymi Częstochowa, tak jak cała Polska, zmaga się w obliczu zagrożenia koronawirusem – informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Trwają miejscowe naprawy dróg, a oprócz nich – prace na kolejnych ulicach wytypowanych do kompleksowego remontu nawierzchni – m.in. przy al. Bohaterów Monte Cassino i ul. Łosiowej. Przy ul. Piastowskiej powstają z kolei nowe miejsca postojowe.

Remonty w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” są możliwe dzięki wygospodarowaniu środków jeszcze w zeszłorocznym budżecie. Ich wydatkowanie w znacznej części zostało prolongowane na rok 2020. Łącznie zadania te kosztować będą budżet miasta blisko 2,1 mln zł.

W ramach tej puli prace zostały już zakończone przy ulicach Ostrej (Ostatni Grosz), Welońskiego (Wyczerpy–Aniołów), Fiołkowej (Kiedrzyn) oraz Sojczyńskiego-„Warszyca” (Północ) – chodzi o odcinek od ul. Pileckiego do ul. Hausbrandta.

Nadal trwają roboty przy ul. Łosiowej (Dźbów), al. Bohaterów Monte Cassino (Trzech Wieszczów) – na odcinku od ul. Goszczyńskiego do nowej nawierzchni w kierunku centrum na obu jezdniach – oraz na ul. Piastowskiej (Stradom) wraz z miejscami postojowymi.  

W najbliższych dniach place budowy będą przygotowywane przy ulicach Wilsona (Śródmieście) – na odcinku od ul. Garibaldiego do al. NMP,  Podhalańskiej (Lisiniec), Turystycznej (Mirów) i Solnej (Wyczerpy – Aniołów).

Wszystkie prace mają być zrealizowane najpóźniej do połowy maja.

Roboty wiążą się oczywiście z utrudnieniami – z ich szczegółami na bieżąco można zapoznać się na stronie http://www.mzd.czest.pl w zakładce „Utrudnienia w ruchu” oraz na profilu częstochowskiego MZDiT na Facebooku.

Na zdjęciach: al. Bohaterów Monte Cassino przed remontem oraz ul. Łosiowa przed remontem

Page generated in 0.0145 seconds.