Z ostatniej chwili

Rośnie szkoła przy Przestrzennej

2019-06-21 10:55:16 informacje
img

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Przestrzennej. Nowe sale umożliwią prowadzenie zajęć na jedną zmianę i przeniesienie oddziałów przedszkolnych z ul. Konwaliowej. W ramach inwestycji o wartości blisko 10 mln zł powstaje też nowa sala gimnastyczna z łącznikiem. Finał prac w przyszłym roku - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Rozbudowa SP nr 47 im. Marii Konopnickiej przy ul. Przestrzennej – ważna zwłaszcza dla mieszkańców Stradomia i Gnaszyna-Kawodrzy – będzie kosztować ok. 9,8 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana przez prezydenta miasta na początku października ubiegłego roku.

Oprócz modernizacji istniejącego budynku szkoły, inwestycja obejmuje również budowę nowego obiektu wielofunkcyjnego o powierzchni prawie 1000 m kw. z salą gimnastyczną (i jej zapleczem), salami szkolnymi i przedszkolnymi. Z obecnego budynku szkoły do sali gimnastycznej będzie prowadził łącznik. W dotychczasowym budynku szkoły, który przejdzie m.in. kompleksową termomodernizację, wykonane zostaną nowe instalacje elektryczne, teletechniczne, wodno-kanalizacyjne, instalacja centralnego ogrzewania, deszczowa, gazowa, a także wentylacja mechaniczna. Roboty obejmą również przebudowę pozostałych pomieszczeń dydaktycznych i administracyjnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania szkoły, a także przystosowanie byłych pomieszczeń mieszkalnych do jej potrzeb. Prace dopełni zagospodarowanie terenu – m.in. przebudowa i rozbudowa sieci, przyłączy, urządzeń, dojazdów, parkingów i ciągów komunikacji pieszej – wraz z zielenią. Odbiór wszystkich prac planowany jest na koniec czerwca 2020 r., choć wykonawca nie wyklucza nieco szybszej finalizacji zadania.

Projektantem przebudowy jest spółka HAUSBUD z Koszęcina, a wykonawcą robót – wyłoniony w przetargu Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy KROMAR, Marian Krotla ze Starokrzepic.

Plac przebudowy i rozbudowy SP 47 odwiedził prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Dotychczasowe prace skupiały się na elementach związanych z rozbudową – w tym zakresie inwestycja jest już mocno zaawansowana. Wakacje pozwolą także – w większym stopniu – zająć się modernizacją starego budynku.

Dane dotyczące rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 47 im. Marii Konopnickiej przy ul. Przestrzennej 68/70:

 

  •     Powierzchnia zabudowy istniejącego budynku szkoły – 614,00 m kw.
  •     Kubatura istniejącego budynku szkoły – 4.581,60 m sześc.
  •     Powierzchnia zabudowy nowego budynku wielofunkcyjnego – 990,38 m kw.
  •     Kubatura nowego budynku wielofunkcyjnego – 9.995,23 m sześc.
  •     Powierzchnia zabudowy nowego łącznika – 309,06 m kw.
  •     Kubatura nowego łącznika – 1.431,00 m sześc.
  •     Powierzchnia utwardzona – 2.825,75 m kw.

 Tekst ilustrują zdjęcia z budowy (w czasie wizyty prezydenta miasta)

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0326 seconds.