Z ostatniej chwili

Rozpalił ognisko w pustostanie

2018-12-06 12:27:12 informacje
img

Częstochowscy strażnicy miejscy wyprowadzili z pustostanu bezdomnego mężczyznę, który rozpalił w pomieszczeniu ognisko powodujące intensywny dym - informuje Straż Miejska.
Częstochowscy strażnicy miejscy zostali w środę wezwani na ul. Kawią. Z otworów okiennych pustostanu wydobywał się intensywny dym. Zaszło podejrzenie, że w środku mogą znajdować się bezdomni. Strażnicy miejscy wezwali Straż Pożarną, a sami ruszyli do wyprowadzenia osób. Okazało się, że w środku znajdował się tylko jeden bezdomny mężczyzna. Został wyprowadzony przez strażników miejskich z pustostanu. Znajdował się pod wpływem alkoholu. Przyznał, że rozpalił ognisko, bo chciał się ogrzać. Strażnicy miejscy udzielili mu pomocy do czasu przyjazdu załogi Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna nie wymagał jednak hospitalizacji.
Częstochowska Straż Miejska apeluje, aby w okresie jesienno-zimowym, gdy temperatury spadają poniżej 0 stopni, nie być obojętnym na los bezdomnych. Jeżeli widzimy osoby starsze czy bezdomne narażone na wychłodzenie czy wyziębienie, należy informować służby mundurowe. Telefon alarmowy Straży Miejskiej w Częstochowie to 986.

Page generated in 0.0319 seconds.