Z ostatniej chwili

Rozwiozą bezdomnym zupę i ciepłą herbatę

2018-02-06 11:02:27 informacje
img

W nocy z 6 na 7 oraz z 7 na 8 lutego częstochowscy strażnicy będą rozwozić bezdomnym ciepłe jedzenie oraz herbatę dostarczoną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - informuje Straż Miejska.
Zima to trudny czas dla bezdomnych. Straż Miejska apeluje, aby zimą im pomagać. Pobyt bezdomnych w ruinach czy pustostanach, kiedy są narażeni na niskie temperatury, należy zgłaszać do dyżurnego Straży Miejskiej – tel. 986. Telefoniczne zgłoszenie może uratować bezdomnego przed poważnym wyziębieniem.
Strażnicy miejscy zimą patrolują miejsca, gdzie nocują bezdomni. Są to pustostany, zimne piwnice, altany, kanały. Jeśli napotkają bezdomnych, będą ich przewozić do ogrzewalni lub noclegowni czy innych miejsc, w których otrzymają pomoc.
W nocy z 6 na 7 oraz z 7 na 8 lutego strażnicy miejscy będą rozwozić bezdomnym ciepłe pożywienie i herbatę, które dostarczy częstochowski MOPS. Funkcjonariusze Straży Miejskiej będą też proponować pomoc w postaci przewozu do noclegowni. Bezdomni, którzy nie będą chcieli skorzystać z pomocy, otrzymają ciepłe koce.

Fot. Materiały Straży Miejskiej

Page generated in 0.0349 seconds.