Z ostatniej chwili

Rusza nabór do nowych mieszkań

2018-09-25 15:23:53 informacje
img

ZGM TBS zakończył budowę nowego budynku na Wyczerpach. 24 mieszkania czekają na lokatorki i lokatorów – informacje o naborze oraz zasadach partycypacji można uzyskać w siedzibie zarządu spółki - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 
Budynek powstał w niespełna półtora roku – przy ul. Kontkiewicza 4B, blisko natury i zgodnie z najlepszymi trendami w budownictwie. Został zbudowany w ramach programu Towarzystwa Budownictwa Społecznego, który daje możliwość najmu komfortowych mieszkań na korzystnych warunkach. Blok jest nowoczesny, ocieplony i wyposażony w przestronne balkony.
- Prace budowlane przebiegały niemal wzorcowo, zgodnie z założonym harmonogramem. Dzięki temu już na przełomie października i listopada nowe mieszkania będą mogli zasiedlić pierwsi lokatorzy – mówi Paweł Konieczny, prezes zarządu ZGM TBS w Częstochowie.
W trzyklatkowym, trzykondygnacyjnym i podpiwniczonym budynku przygotowano 24 jedno- i dwupokojowe mieszkania urządzone pod klucz. Mają powierzchnię od 36 do 59 m kw. Jedno z mieszkań dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy budynku znajdują się miejsca parkingowe przeznaczone wyłącznie dla jego mieszkanek i mieszkańców.
Zainteresowani najmem mieszkania zobowiązane są do wpłaty kwoty partycypacji wyliczonej według wymaganego wskaźnika partycypacji w wysokości 30% wartości odtworzeniowej mieszkania. Dwa mieszkania dostępne są bez partycypacji.
Wszelkie informacje dotyczące naboru do lokali oraz zasad partycypacji można uzyskać w siedzibie zarządu spółki przy ul. POW 24.
W Częstochowie obecnie trwa budowa bloku komunalnego u zbiegu ulic: Sobieskiego, Pułaskiego i Focha. Prace – zlecone przez Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych UM – mają się zakończyć w połowie przyszłego roku. W budynku znajdzie się 65 lokali komunalnych (w tym dwa chronione) – 34 typu M-2 oraz 31 typu M-3. Na inwestycję, której łączna wartość wynosi 8,2 mln zł, miasto zdobyło 2,6 mln zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0281 seconds.