Z ostatniej chwili

Ruszyła przebudowa boiska treningowego Rakowa

2018-10-02 11:51:22 informacje
img

Rozpoczęły się prace przy modernizacji boiska treningowego na Miejskim Stadionie Piłkarskim „Raków”. Zadanie dofinansowane ze środków ministerialnych kosztuje blisko 2,3 mln zł. Boisko powinno być gotowe pod koniec listopada - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Umowę z firmą wykonawczą zawarto 27 września, tuż po otrzymaniu informacji o podpisaniu umowy na dofinansowanie przebudowy boiska przez Ministra Sportu i Turystyki (co nastąpiło tego samego dnia). Dofinansowanie to 1,8 mln zł, wkład miasta – 500 tys. zł.
W zakresie robót jest wymiana nawierzchni ze sztucznej trawy i podbudowy istniejącego boiska, poszerzenie go o 1 m od strony północnej, wyposażenie w 2 nowe bramki i komplet chorągiewek narożnych. Teren zostanie zagospodarowany, wykonane będzie też nowe utwardzenie z kostki brukowej od strony północnej i system nawadniania boiska.
Charakterystyka obiektu:
- wymiary boiska: 72,50 m  x 109,70 m;
- powierzchnia boiska: 7952 m kw.;
- powierzchnia utwardzeń: 156 m kw.
Wykonawcą robót jest firma Sport-Track sp. z o.o. z Wesołej, a projektantem - częstochowski P.B. Budoremont. Prace rozpoczęły się w poniedziałek. Inwestycja ma być sfinalizowana do końca listopada.
Warto przypomnieć, że prezydent Częstochowy wysłał 24 września do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o zakwalifikowanie dużego zadania inwestycyjnego „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie” do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”. Ma ono przekształcić Miejski Stadion Piłkarski „Raków” w nowoczesne centrum szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży, a także podnieść standard stadionu do wymogów piłkarskiej Ekstraklasy. Wartość kosztorysowa planowanej inwestycji to 36,7 mln zł brutto, a dotacja ministerialna, o którą wnioskuje miasto (w uzgodnieniu z klubem), to 20,5 mln zł.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0347 seconds.