Z ostatniej chwili

Rynek na Zawodziu działa, ale z ograniczeniami

2020-03-19 15:40:22 informacje
img

Administratorzy targowiska na Zawodziu podjęli decyzję o ograniczonym utrzymaniu handlu. Kupić można będzie wyłącznie określony rodzaj towarów, i to przy stosowaniu ściśle określonych zasad bezpieczeństwa. Odwołana została najbliższa giełda staroci – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

 

Jak poinformowano w specjalnym komunikacie, w związku z prośbami klientów administracja targowiska zdecydowała o utrzymaniu wtorkowego i piątkowego handlu na Rynku Narutowicza, jednak jego funkcjonowanie będzie się odbywało w ograniczonym zakresie i wg ściśle określonych zasad.

Na terenie targowiska aż do odwołania kupić można będzie takie towary, jak: pieczywo, mięso, wędliny, ryby, jajka, owoce, warzywa, płody rolne, artykuły spożywcze, drogeryjne, produkty chemii gospodarczej.

Sam handel będzie się odbywał zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w sprawie zachowania niezbędnych zasad higieny. Oznacza to, że kupujący będą musieli zachować bezpieczną odległość minimum 1,5 metra (zarówno pomiędzy sobą, jak i od sprzedawcy). Konieczne będzie również unikanie bezpośredniego kontaktu fizycznego. Sami sprzedawcy zostali zobowiązani do używania środków dezynfekcyjnych (płyn) i środków ochronnych (rękawiczki jednorazowe). Oni także będą musieli utrzymać zalecaną półtorametrową odległość od klientów.

Komunikaty o zasadach handlu na targowisku (wraz z zasadami postępowania) pojawiły się w widocznych miejscach na terenie całego obiektu. Ustalenia mogą ulec zmianom w zależności od sytuacji epidemiologicznej w Polsce i odgórnych rozporządzeń.

21 marca na targowisku miała się odbyć giełda staroci. Ze względów bezpieczeństwa została ona odwołana.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0156 seconds.