Z ostatniej chwili

Samorządy dla Żużla

2020-03-30 14:49:45 informacje
img

Na czwartkowej sesji radni zgodzili się na przystąpienie Częstochowy do stowarzyszenia „Samorządy dla Żużla”, zrzeszającego jednostki samorządu terytorialnego, w których działają sportowe kluby żużlowe - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Dotychczas odbyły się cztery spotkania z udziałem przedstawicieli samorządów. Kolejnym krokiem ma być założenie stowarzyszenia.
Głównym celem jego działalności ma być podejmowanie wspólnych stanowisk dotyczących sportu żużlowego, współpraca nie tylko z klubami sportowymi, ale i z władzami ekstraligi. Ważne, by decyzje związane z nakładami finansowymi były wcześniej konsultowane z samorządami, w których działają sportowe kluby żużlowe, bo potem to one są zmuszone te środki wykładać.
Ze wstępnych rozmów wynika, że siedzibą stowarzyszenia mogłaby zostać Zielona Góra, choć oczywiście zdecydują o tym ostatecznie członkowie założyciele.
Podjęta 26 marca uchwała upoważnia Prezydenta Miasta Częstochowy do dalszych działań, zmierzających do przystąpienia do stowarzyszenia „Samorządy dla Żużla”.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0158 seconds.