Z ostatniej chwili

Sara na emeryturze

2019-07-31 10:14:30 informacje
img

Po 6 latach służby na emeryturę odszedł policyjny pies Sara. Od 2013 r. wiernie służyła swojemu przewodnikowi asp. Tomaszowi Powązce w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Niestety z uwagi na stan zdrowia nie mogła już pełnić służby. Teraz zaopiekuje się nią jej dotychczasowy opiekun, u którego zamieszkała - informuje częstochowska Policja.

Psy w policji odgrywają bardzo ważną rolę. Ze względu na dobrze rozwinięty zmysł węchu wykorzystywane są podczas wielu różnych działań policyjnych. Oprócz tropienia sprawców przestępstw biorą udział w poszukiwaniach osób zaginionych oraz wykrywania narkotyków czy materiałów wybuchowych.

Sara pełniła służbę prewencyjną w częstochowskiej Komendzie. Wspólnie z asp. Tomaszem Powązką patrolowała ulice miasta i powiatu, poszukiwała osób zaginionych, tropiła przestępców po śladach zapachowych i zapewniała bezpieczeństwo podczas imprez masowych. W trakcie wizyt w szkołach i przedszkolach zachwycała swoim posłuszeństwem. Jednak pomimo swojej łagodnej natury, w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia swojego opiekuna potrafiła stanowczo obezwładnić agresora.

Ze względu na problemy zdrowotne, Sara musiała odejść na emeryturę. Teraz jej leczeniem i opieką zajmie się służbowy opiekun, u którego spędzi resztę swojego życia.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0192 seconds.