Z ostatniej chwili

Sąsiedzi zaalarmowali, policjanci szybko zareagowali...

2022-12-01 13:06:37 informacje
img

Policjanci z komisariatu III zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który włamywał się do garaży na Parkitce. Dzięki informacji przekazanej przez świadków sprawca został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - informuje częstochowska Policja.
W ubiegłym tygodniu na Parkitce doszło do kradzieży z włamaniem do garażu. Łupem złodzieja padły wtedy elektronarzędzia i alkohol. Następnego dnia włamywacz również pojawił się pod tym samym adresem. Tym razem sąsiedzi, którzy wiedzieli o zdarzeniu z poprzedniego dnia, byli czujni. Gdy w nocy usłyszeli hałas, podeszli do okna i skupili swój wzrok na pobliskich garażach. Okazało się, że nieznany im mężczyzna uderza jakimś przedmiotem w bramę garażu.
Zaalarmowani przez świadków policjanci po kilku minutach byli na miejscu. Dojeżdżając pod wskazany adres, zauważyli mężczyznę z reklamówką, który biegiem oddalał się od wskazanego miejsca włamania. Gdy usłyszał okrzyk „Stój, Policja!”, wyrzucił reklamówkę wypełnioną skradzionym alkoholem w krzaki i zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany.
62-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania łącznie do 3 garaży. Grozi mu  do 10 lat więzienia.
Nie ma systemów antywłamaniowych i alarmowych gwarantujących w 100% zabezpieczenie posiadanego przez ciebie mienia. Najlepszym alarmem jest nasza czujność i przezorność oraz pomoc sąsiada. Niezwłocznie zadzwoń pod numer alarmowy 112, gdy:
- zauważysz cokolwiek, co wzbudzi twój niepokój w miejscu zamieszkania;
- usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali;
- zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu;
- zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby w okolicy posesji sąsiada, na ulicy czy na parkingu;
- przypadkowo staniesz się świadkiem włamania lub kradzieży, albo zauważysz, że komuś może grozić niebezpieczeństwo;
- widząc zagrożenie – nie narażaj się sam, nie płosz przestępców, ale natychmiast powiadom Policję.

Page generated in 0.0151 seconds.