Z ostatniej chwili

Selfie z Częstochową

2019-11-22 12:52:25 informacje
img

„Jesteśmy Polką i Polakiem” - taki tytuł nosiła innowacja pedagogiczna realizowana przez ostatni rok w Szkole Podstawowej nr 50. Autorkami i inicjatorkami akcji były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Małgorzata Malczyk, Aleksandra Włodyka i Marzena Konarska. 

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku, związana była ze stuleciem odzyskania niepodległości.  Głównym celem było kształtowanie patriotycznych postaw uczniów w odniesieniu do Polski - dużej Ojczyzny, jak i do tych mniejszych Ojczyzn: dzielnicy, szkoły, domu rodzinnego. 

    Służyły temu różnorodne, ciekawe przedsięwzięcia, w których czynnie brały udział siedmio-, ośmio- i dziewięciolatki. Dzieci z zapałem stworzyły mural plastyczny „Mali patrioci dla niepodległej Polski”, zwiedzały muzea i miejsca pamięci narodowej, pisały wiersze o Częstochowie. Rodzice i dziadkowie czytali im legendy częstochowskie, a Juliusz Sętowski, wybitny znawca historii miasta swoimi opowieściami i cennymi fotografiami przybliżył dzieciom czasy przedwojenne. 

    Podsumowaniem innowacji był Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Selfie z Częstochową”, w którym udział wzięło ponad 40 uczniów z kilkunastu szkół. Młodzi adepci fotografii odnaleźli przepiękne i niejednokrotnie zapomniane miejsca Częstochowy i fachowo je uwiecznili. Komisja konkursowa: Bożena Mszyca i Waldemar Deska wyłoniła laureatów. Wręczenie nagród w konkursie i podsumowanie projektu odbyło się 14 listopada w sali Ratusza Miejskiego. Gościem honorowym był dyrektor muzeum Tadeusz Piersiak. 

Oto laureaci konkursu:

Grand Prix:

Patrycja Kula - SP 1

I miejsce:

Filip Kasprzycki - SP 50

Lena Wesołek - SP 1

Natalia Micuła - SP 10

II miejsce:

Ignacy Żurek - SP 50

Zofia Minkina - SP 37

Filip Matura - SP 37

Zuzanna Andrzejewska - SP 50

Weronika Pyrkosz - SP 1

Martyna Bojarz - SP 10

III miejsce:

Wiktor Balik - SP 50

Amelia Zembik - SP 10

Julia Kasprzyk - SP 10

Tymoteusz Kędziora - SP 37

Zuzanna Kozar - SP 2

Page generated in 0.0348 seconds.