Z ostatniej chwili

Siatkarze Exact Systems Norwida wygrali z Mickiewiczem 3:2

2021-02-04 11:16:45 informacje
img

Siatkarze Exact Systems Norwida pokonali w środowy wieczór Mickiewicza Kluczbork 3:2 i odnieśli 15. zwycięstwo w Tauron 1 Lidze. W sobotę częstochowianie rozegrają bardzo ważny mecz w Siedlcach z KPS-em.

Drużyna Exact Systems Norwida w obecnym sezonie prezentuje się bardzo dobrze, dlatego kibice spodziewali się zwycięstwa częstochowian za 3 punkty. Tym bardziej, że zawodnicy trenera Piotra Lebiody po ostatniej kolejce awansowali na 4. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi i trzeba było walczyć o utrzymanie pozycji w czwórce, a nawet o powiększenie przewagi nad rywalami.

Niespodziewanie mecz zakończył się dopiero po piątym secie, ale najważniejsze jest, że zwycięstwo zostało w Częstochowie. Gospodarze przegrali pierwszego seta, ale po trzech partiach było 2:1 dla Exact Systems Norwida i była szansa na 3 punkty. W czwartej partii Mickiewicz Kluczbork ponownie okazał się lepszy i doprowadził do tie-breaka. Do stanu 5:5 trwała wyrównana walka. Przy zmianie stron było 8:5 dla gospodarzy, którzy przejęli kontrolę w meczu i wygrali 15:11 oraz mecz 3:2.

Po 20 meczach Exact Systems Norwid ma na koncie 40 punktów i zajmuje 4. miejsce. Kolejne swoje ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają już w sobotę i na wyjeździe zmierzą się z KPS-em Siedlce. Drużyna KPS-u w tabeli plasuje się na 5. miejscu i jest tuż za 4. Exact Systems Norwidem. Częstochowianie mają nad rywalami 3 punkty przewagi. Dlatego wynik tego meczu będzie miał bardzo duże znaczenie dla jednych i drugich...

Exact Systems Norwid – Mickiewicz Kluczbork 3:2 (21:25, 25:20, 25:23, 21:25, 15:11)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Kraś, Walczak, Kopyść, Franczak.

Mickiewicz: Sternik, Frankowski, Toma, Owczarz, Biegun, Lewandowski, Łysiak (libero) – Jaskuła (libero) – Bułkowski, Mucha, Durski, Kulik.