Z ostatniej chwili

Siatkarze Exact Systems Norwida znowu zagrali na piątkę

2021-02-01 10:59:57 informacje
img

Z bardzo dobrej strony w obecnym sezonie Tauron 1 Ligi prezentują się siatkarze Exact Systems Norwida. Częstochowianie w sobotę pokonali w Hali Norwida AZS AGH Kraków i awansowali na 4. miejsce w tabeli.

Trwają rozgrywki w Tauron 1 Lidze. Siatkarze mają już za sobą 19 kolejek. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało jeszcze 9 spotkań. Częstochowska drużyna walczy o jak najlepsze miejsce w play-off. Drużyny z czołowej czwórki będą mieć teoretycznie słabszych rywali oraz będą mieć handicap gospodarza.

W sobotę siatkarze trenera Piotra Lebiody bez problemów pokonali AZS AGH Kraków. Częstochowianie dobrze zagrywali, skutecznie blokowali i pewnie prezentowali się w ataku. Jedyny przestój mieli w 2. secie, którego nieznacznie przegrali 23:25. W pozostałych setach to częstochowianie dominowali nad siatką.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany siatkarz Exact Systems Norwida Damian Kogut, który odebrał statuetkę MVP z rąk byłego siatkarza AZS Częstochowa, a obecnie komisarza Grzegorza Szymańskiego.

Po 19 rozegranych spotkaniach Exact Systems Norwid ma na koncie i 38 punktów i zajmuje 4. miejsce. Nad 5. Gwardią Wrocław ma 2 punkty przewagi.

Exact Systems Norwid Częstochowa – AZS AGH Kraków 3:1 (25:17, 23:25, 25:18, 25:16)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Kopyść, Franczak, Antosiewicz, Cieślik, Mordarski (libero).

AZS AGH: Buczek, Dębski, Macyra, Grzymała, Jóźwik, Janusz, Stąsiek (libero), Czyrek (libero) – Kraut, Borkowski, Fenoszyn, Śnieżek.

Fot. M. Osuchowski / Biuro Prasowe Exact Systems Norwid

Page generated in 0.0159 seconds.