Z ostatniej chwili

Skutecznie tropią przestępców

2022-10-05 12:01:48 informacje
img

W niespełna 24 godziny kryminalni z referatu poszukiwań zatrzymali 3 poszukiwanych listami gończymi. 42-latek trafił za kratki za oszustwo internetowe, 32-latek za kradzież rozbójniczą i groźby karalne, a 28-latek poniósł konsekwencję kierowania gróźb karalnych i oszustwa. Wszyscy trafili już do aresztu – informuje częstochowska Policja.

Kryminalni zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości nie ustają w tropieniu przestępców. Podejmowane na co dzień działania częstochowskich stróżów prawa dowodzą, że żaden przestępca nie może się czuć bezkarny i prędzej czy później i tak odpowie za swoje czyny.

Pod koniec września w niespełna 24 godziny zatrzymali 3 mieszkańców Częstochowy skazanych za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz wolności.

42-latek rok temu oferował do sprzedaży wózek widłowy na portalu ogłoszeniowym w internecie. Zaliczkę od nabywcy przyjął, ale towaru nie wysłał. Nie było to jego pierwsze tego typu przestępstwo. Decyzją sądu na 30 dni trafił do aresztu.

32-letni mieszkaniec miasta natomiast w styczniu ukradł alkohol w jednym ze sklepów, a następnie zaczął szarpać i popychać pracownice sklepu, próbujące go zatrzymać. Wcześniej pobił inną kobietę. Również trafił do aresztu na 30 dni.

Z kolei 4 miesiące spędzi teraz w więzieniu 28-latek poszukiwany za kierowanie gróźb karalnych, oszustwo i niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0165 seconds.