Z ostatniej chwili

Śląskie w kapsule czasu

2019-04-09 21:09:45 informacje
img

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach zaprasza do udziału w konkursie „Śląskie w Kapsule Czasu”. Zgłoszenia są przyjmowane do 14 kwietnia - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Konkurs jest adresowany do pełnoletnich mieszkanek i mieszkańców województwa śląskiego, szkół oraz pracowników Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ma  m.in. uczcić 90. rocznicę oddania do użytku gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, promować jego historię, aktywnie włączyć mieszkańców województwa do obchodów jubileuszowych oraz budować trwałą więź emocjonalną z regionem.
Zadaniem uczesniczek i uczestników jest wykonanie artefaktu związanego z ideą konkursu, czyli zachowaniem w czasie przedmiotów, które współcześnie wydają się najbardziej znaczące.
Jury przyzna nagrody w trzech kategoriach - mieszkańcy województwa śląskiego, szkoły z województwa śląskiego, pracownicy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ponadto wybierze prace, które zostaną zamknięte w kapsule czasu umieszczonej w fasadzie gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.
Formularz zgłoszeniowy wraz ze zdjęciem artefaktu należy przesłać na adres e-mail: kapsula@katowice.uw.gov.pl - do 14 kwietnia. W temacie e-maila należy wpisać: „Śląskie w kapsule czasu” oraz nazwę kategorii.
Organizatorem konkursu jest Śląski Urząd Wojewódzki w partnerstwie z Kuratorium Oświaty w Katowicach. Szczegółowych informacji udziela Alina Kucharzewska, e-mail: kapsula@katowice.uw.gov.pl, tel. 32 20 77 265.
Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie:
http://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/slaskie-w-kapsule-czasu-zostalo-juz-tylko-kilka-dni-na-zgloszenie

 

Page generated in 0.0317 seconds.